Obrazy Fraktale

tworzone by odprężyć, inspirować,
oryginalne i niepowtarzalne.

Przeznaczone do: gabinetów, biur, hoteli, restauracji, klinik, recepcji oraz domów i apartamentów.

Moje Fraktale

Fraktale to obrazy intuicyjne, odrealnione, bez zasad – wynikające z formy, gdzie całość intuicyjnie splata się ze sobą tworząc spójny, ale nieregularny wzór, hipnotyzujący swoją dynamiką. Każdy z nich jest niepowtarzalny, indywidualny nie ma dwóch takich samych fraktali.

Fraktale są obrazami rysowanymi przeze mnie, z wykorzystaniem metody, którą opracowywałam i doskonaliłam przez lata. Stworzyłam oryginalną  nowa technikę łączącą rysunek z malarstwem. W zamyśle mają one dekoracyjny charakter. Intencją moich rysunków jest zaproszenie do odpoczynku, by wzrok osoby oglądającej znalazł ukojenie, by mózg mógł przełączyć się z lewej, na prawą półkulę odpowiedzialną za twórczość, odprężenie.

Fraktale są efektem poszukiwań i doświadczeń z różnych obszarów życia

W młodości  mieszkałam w Indiach. Przestrzeń wizualna tego świata była całkiem odmienna niż to, do czego przyzwyczajone jest europejskie oko. Geometryczna rzeczywistość ustępowała krzywiznom, elipsom, kontury i kształty stawały się nieoczywiste. Gdy patrzyłam, mój wzrok odpoczywał, umysł regenerował się, a ja nabierałam zupełnie innej perspektywy.

To samo doświadczenie próbuję przenieść do swoich Fraktali. Intencją moich rysunków jest zaproszenie do odpoczynku. By wzrok osoby oglądającej znalazł ukojenie, by mózg mógł przełączyć się z lewej, na prawą półkulę, by można się było patrząc na Fraktale, zresetować i zregenerować, przestawić z analizy na kreację, zanurzyć we własnej intuicji.

Nakładające się rzeczywistości

Nakładam po kilka warstw linii tworząc coraz to gęstszą siatkę, która  może przejść aż do bieli. Linie to jak emocje, myśli – gdzie jedna nie tworzy jeszcze niczego lecz powtarzana  przez  pewien czas wytwarza wzór, sieć – rzeczywistość. Wzory nakładają się na siebie. To symbolizuje nakładanie się różnych  rzeczywistości  w życiu, rzeczywistości, które bez przerwy tworzą coś nowego. Jedna kreska może stworzyć nowy kierunek wzoru, tak jak spotkanie nowego człowieka może zmienić nasze życie.

Ta metoda tworzenia obrazów jest stworzona przez mnie i powstała prze lata doświadczeń i poszukiwań.

Obrazy,  które dopasowują się do wnętrza

Fraktal to obraz, który organicznie przenika się z wnętrzem na potrzeby, którego został przygotowany.

Dopasowują się do wnętrza – Podłoże obrazu może być w kolorze ściany lub w kolorze harmonijnie współgrającym z resztą wyposażenia.

Obraz może we wnętrzu funkcjonować jak mural, gdy kolor ściany jest tym samym kolorem co  kolor podkładu farby na obrazie  sprawia, że Fraktal, choć jest obrazem sprawia wrażenie naniesionego na ścianę.

Metody Pracy

Obrazy powstają na mdf 0,5-0,3 mm. Deska malowana jest farbą akrylową w ciemnym kolorze. Następny krok to malowanie elementów srebra lub złota lub innej farby lub faktury. Na tak przygotowanym podłożu przechodzę do następnego, najbardziej charakterystycznego dla mnie kroku i znaku rozpoznawczego Fraktali – wzoru rysowanego białą linią.
Obrazy mogą być tworzone na zamówienie i dopasowane do wnętrza.
Tworzę także obrazy inspirowane kontaktem z klientem, będące wynikiem refleksji nad jego osobowością i charakterem.

Obrazy mogą być tworzone na zamówienie i dopasowane do wnętrza.
Tworzę także obrazy inspirowane kontaktem z klientem, będące wynikiem refleksji nad jego osobowością i charakterem.

O Mnie

Fraktale łączą moje wykształcenie oraz pasję.

Ukończyłam studia architektoniczne oraz studia podyplomowe metody i techniki relaksacji. Fascynuje mnie w jaki sposób wzór jego kształty i proporcje mogą oddziaływać na psychikę człowieka i w jaki sposób kompozycja koloru i kształtu może sama w sobie stać się sposobem na regenerację i odpoczynek.

Jako architekt poszukiwałam do wnętrz dużych elementów dekoracyjnych, które mogą zdobić przestrzeń i nadawać jej zindywidualizowany charakter. Moje poszukiwania i doświadczenie doprowadziły mnie do punktu, w którym postanowiłam takie dekoracje tworzyć sama.

Poniższa galeria stanowi jedynie część Fraktali.
Osoby zainteresowane obejrzeniem obrazów na żywo oraz zakupem, zapraszam do kontaktu.
Tel: +48 608-619-022
Mail: gosiagortel@gmail.com